LYHENTEIDEN SELITYKSET:

Ajokoe:

kilpailuluokat:
AVO- avoinluokka
VOI- voittajaluokka

DRAJ- dreeverien (jänis)ajokoe
DKAJ- dreeverien ketunajokoe

 


 

Näyttely:

Näyttelyt:
KV- kansainvälinen
K- kaikkien rotujen
RY- ryhmän
ERI- erikoisnäyttely

 

kilpailuluokat:
PEN
- pentuluokka
JUN- junioriluokka
NUO-nuortenluokka
AVO- avoin luokka

KÄY-  käyttöluokka
VAL-  valioluokka
VET-  veteraaniluokka
KAS-   kasvattajaluokka

laatuarvostelun tulokset:
ERI
- erinomainen

EH - erittäin hyvä
H - hyvä
T - tyydytävä
EVA -ei voida kaikilta osin arvostella
HYL- hylätty
SA-sertifikaatin arvoinen

KP- kunniapalkinto
JUN SERT
- juniorisertifikaatti
SERT- sertifikaatti
VASERT-  varasertifikaatti
CACIB- kansainvälinen sertifikaatti
V-CACIB- vara cacib
ROP-PENTU-  rodun paras pentu
VSP-PENTU-  vastakkaisen sukupuolen paras pentu
PU- paras uros
PN
- paras narttu
ROPJ- rotunsa paras juniori
VSPJ- vastakkaisensuku-puolen paras juniori
ROP- rotunsa paras
VSP- vastakkaisensuku-puolen paras
ROP-VET-  rodun paras veteraani
VSP-VET- vastakkaisen sukupuolen paras veteraani
ROP-KAS-  Rodun paras kasvattajaryhmä
RYP - ryhmän paras
BIS- näyttelyn paras koira
BIS-VET-  näyttelyn paras veteraani
BIS-KAS-  näyttelyn paras kasvattajaryhmä


tittelit:
MVA- muotovalio
JV- juniorivoittaja
V- voittaja
POHJV- pohjoismaiden voittaja
MV- maailman voittaja
C.I.B.
- kansainvälinen muotovalio
C.I.E.- kansainvälinen näyttelyvalio

KVA- käyttövalio

Tuloksia kokeista ja näyttelyistä

 

Track-Action Upsis "Sissi"

Ajokoe: https://koiratietokanta.fi/dreeverit/koirantiedot.php?lang=fi&Reknro=FI47783/10

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ paljas maa 5.10.2019 Liperi "Naisajot 2019" Finland 45 (45/0) 43,25 DRAJ 0
(keskeytetty)
Tenho Pulkkinen Juha Kantell
Jorma Turpeinen
DRAJ paljas maa 6.10.2018 Liperi "Naisajot 2018" Finland 40+22 44,64 DRAJ 0 Esa Mikkonen Hanna Vierikko
Jarre Mustonen
DRAJ paljas maa 8.10.2017 Suonenjoki Finland 0+0 7,13 VOI 0 Jouko Korhonen Harri Arola
Jyrki Vauhkonen
DRAJ paljas maa 7.10.2017 Siilinjärvi Finland 0+55+0 25,5 VOI 0 Teuvo Korkalainen Jari Mäkinen
Inkeri Rautiainen
DRAJ paljas maa 30.9.2017 Mikkeli "PM" Finland 0+0 4,5 VOI 0 Hanna Vierikko Timo Kohvakka
Lauri Peippo
DRAJ paljas maa 24.9.2017 Rantasalmi Finland 0+47+45 54,03 VOI 3 Tenho Pulkkinen Sami Pöllänen
Matti Tarv.inen
DRAJ lumi 4.12.2016 Kaavi Finland 28+101 75,08 VOI 1 Juha Kantell Ari Naukkarinen
Jarre Mustonen
DRAJ lumi 3.12.2016 Nilsiä Finland 59+19 50,43 VOI 3
(keskeytetty)
Juha Kantell Mika Mustonen
Inkeri Rautiainen
DRAJ paljas maa 5.11.2016 Simpele Finland 70+45 65,24 VOI 2 Osmo Viitanen Hanna Vierikko
Matti Hannonen
DRAJ paljas maa 29.10.2016 Mikkeli
"PM"
Finland 0+0 8,13 VOI 0 Tenho Pulkkinen Timo Kohvakka
Aki Ollikainen
DRAJ paljas maa 8.10.2016 Simpele Finland 21+0+0 20,88 VOI - (luopui) Esa Niemi Hanna Vierikko
Heikki Peippo
DRAJ paljas maa 1.10.2016 Heinävesi Finland 0+0 4,75 VOI - (luopui) Ismo Putkonen Ari Taskinen
Anne Kuutamo-Ristiharju
DRAJ paljas maa 24.9.2016 Siilinjärvi Finland 99+0+0 59,17 VOI 3 Kari Hyytiäinen Teuvo Korkalainen
Pirita Hahtonen
DRAJ paljas maa 18.9.2016 Rantasalmi Finland 96+0+0 61 VOI 2 Harri Piiroinen Timo Kohvakka
Kari Nykänen
DRAJ lumi 7.2.2016 Simpele Finland 0+0 2,75 VOI - (luopui) Markku Silvennoinen Lauri Peippo
Matti Tiainen
DRAJ lumi 30.1.2016 Kitee Finland 0+0 7,00 VOI 0 Esa Niemi Veikko Askolin
Jarmo Hukka
DRAJ paljas maa 14.10.2015 Simpele Finland 0+20+0 21,80 VOI 0 Markku Silvennoinen Hanna Vierikko
Heikki Peippo
DRAJ paljas maa 3.10.2015 Heinävesi Finland 0 +40+ 0 22,58 VOI 0 Ismo Putkonen Anne Silvennoinen
Sami Vilkman
DRAJ paljas maa 20.9.2015 Rantasalmi "PM" Finland 35+49 52,09

VOI 3 PM-2

Antti Nuutero Pauli Turunen
Kari Nykänen
DRAJ lumi 25.1.2015 Mikkeli Finland 0 + 0 6,5 VOI 0 Tenho Pulkkinen Kari Kaukonen
Toni Haukka
DRAJ lumi 15.2.2014 Simpele Finland 102+0 65,83 VOI 2 Hanna Vierikko Veijo Tanskanen
Jarmo Vuorela
DRAJ lumi 9.2.2014 Mikkeli Finland + 21,34 VOI 0 Ismo Putkonen Heikki Kosonen
Toni Haukka
DRAJ lumi 11.1.2014 Simpele Finland 120 90 AVO 1 Hanna Vierikko Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 2.2.2013 Simpele Finland   6,5 AVO 0 Markku Silvennoinen  
DRAJ paljas maa 6.1.2014 Simpele Finland 49 52,04 AVO 3 Markku Silvennoinen Heikki Peippo
DRAJ lumi 26.1.2013 Simpele Finland 37 22,50 AVO 0 Markku Silvennoinen Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 29.9.2012 Simpele Finland 8 19 AVO 0 Markku Silvennoinen Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 22.9.2012 Rantasalmi Finland - 6,25 AVO 0 Veli-Matti Hynynen Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 8.9.2012 Simpele Finland 5 18 AVO 0 Markku Silvennoinen Hanna Vierikko
Matti Tiainen (harjoittelija)

Näyttely:

Näy-
ttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI VET ERI/1 SA PN-2 VET VSP Kouvola Suomi 9.8.2020 Kirsi Honkanen Suomi
ERI VET ERI/2 SA Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi
KV VET ERI/1; SA; PN-1; VET-SERT; VET ROP; ROP; BALT VW-18 Tallinn "Balti Võitja 2018" Eesti 18.8.2018 Diane Stewart-Ritchie Irlandi
ERI KÄY ERI/1; SA; PN-1; VSP; KÄY-VSP Harjavalta Suomi 17.6.2018 Mari Lackman Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-1,ROP, RYP-2 Kerimäki Suomi 7.4.2018 Hannu Talvi Suomi
KV KÄY ERI/2; SA; PN-3 Helsinki "Voittaja 2017" Suomi 10.12.2017 Pekka Teini Suomi
ERI KÄY ERI/2; SA; PN-5 Mikkeli Suomi 16.7.2017 Paavo Mattila Suomi
KV VAL ERI/1; SA; PN-1,CACIB, ROP Pärnu Eesti 9.7.2017 Hiroshi Kamisato Japani
KV VAL ERI/1; SA; PN-1,CACIB,VSP Pärnu Eesti 8.7.2017 Andrei Kisliakov  Valko-Venäjä
KV KÄY ERI/1; SA; PN-1,CACIB,VSP, FI W-16 Helsinki
"Finnish Winner 2016"
Suomi 11.12.2016 Hannele Jokisilta Suomi
KV KÄY ERI/1; SA; PN-1,CACIB,ROP,HeW-16 Helsinki
"Helsinki Winner 2016"
Suomi 10.12.2016 Harry Tast Suomi
ERI KÄY ERI/3; SA Kuusamo Suomi 17.7.2016 Håkan Hedekäll Ruotsi
RY KÄY ERI/1 Kuusamo Suomi 16.7.2016 Kauno Määttä Suomi
K VAL ERI/1; SA; PN-2 Rantasalmi Suomi 3.7.2016 Paavo Mattila Suomi
KV VAL ERI/1; SA; PN-1,CACIB,ROP, EE W-16 Tallinn Eesti 4.6.2016 Tapio Eerola Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-1,ROP Mikkeli Suomi 14.5.2016 Mari Lackman Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-1,ROP, RYP-2 Parikkala Suomi 7.5.2016 Paula Rekiranta Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-1,ROP, RYP-4 Inkeroinen Suomi 23.4.2016 Taina Nygård Suomi
KV VAL ERI/1 Helsinki "Finnish Winner 2015" Suomi 6.12.2015 Marja Talvitie Suomi
ERI KÄY ERI/1; SA; PN-1,ROP, KÄY-ROP, BIS-1 Nurmes Suomi 19.7.2015 Jari Fors Suomi
RY VAL ERI/1; SA; PN-4 Simpele Suomi 19.4.2015 Paavo Mattila Suomi
KV VAL EH Vilnius lithaunia 8.3.2015 Tanya Ahlman Stockmari Suomi
KV VAL ERI/1; SA; CACIB; PN-1;
ROP,
C.I.B, LT W-15
Vilnius "Lithaunian Winner 2015" lithaunia 7.3.2015 Malgorzata Wieriemiejczyk
KV KÄY EH/3 Helsinki "World Winner 2014" Suomi 9.8.2014 Bo Skalin Sweden
ERI KÄY ERI/4; SA Kaavi Suomi 6.7.2014 Hannu Talvi
Suomi
KV VAL ERI/1; SA;CACIB; PE-1;
ROP,
EE W-13
Tallinn "Estonian Winner 2013" Estonia 1.6.2013 Tomasz Borkowski
KV AVO ERI/1; SA, SERT, CACIB, PN-1, ROP, RYP-4, BY CH, EE CH, LV CH Minsk belarus 25.11.2012 Andrei Kisliakov belarus
KV AVO ERI/1; SA, SERT, CACIB, PN-2 Minsk belarus 24.11.2012 Tamara Sarmont belarus
KV AVO ERI/3; SA; PN-5 Herning
"Nordic Winner 2012"
denmark 4.11.2012 Jurate Butkiene lithaunia
KV AVO ERI/1; SA; PN-2; CACIB; Herning
"Denmark Winner 2012"
denmark 3.11.2012 Dorota Witkowska poland
K
AVO ERI/1; SA; PN-1;SERT; ROP Siauliai lithaunia
14.10.2012
Nijole Zeniene
lithaunia
K
AVO ERI/1; SA; PN-1; SERT; ROP
Valmiera Latvia
13.10.2012
Gunnar Nymann
Denmark
RY AVO ERI/1; SA; PN-1; VSP Tallinn Estonia 19.8.2012 Mile Aleksoski macedonia
KV
AVO ERI/1; SA; PN-1; CACIB; VSPBALTIC W-12
Tallinn "Baltic Winner 2012"
Estonia
18.8.2012
George Schogol
georgia
RY AVO ERI/1; SA; SERT; PN-1; VSP Rapla Estonia 17.8.2012 Aleksandras Kulesa lithaunia
ERI
AVO EH Kauhajoki Suomi 29.7.2012 Sakari Poti
Suomi
RY
AVO ERI/1; SA, PN-2, SERT Parikkala Suomi 5.5.2012 Juha Putkonen
Suomi
KV NUO EH Tallinn Estonia 11.2.2012 Giuseppe Alessandra italy
K
JUN ERI/1; J-SERT; ROP-JUN;
LT JCH; LV JCH; EE JCH; BALT JCH
Siauliai lithaunia 9.10.2011 Chwalibog Elzbieta
poland
K
JUNERI/1; SA; PN-2; J-SERT
Valmiera Latvia 8.10.2011 Lokodi Csaba Zsolt
romania
KV JUN ERI/1; J-SERT; ROP-JUN; ROP; BALT JW-11 Druskininkai "Baltic Winner 2011" lithaunia 6.8.2011    
KV JUN ERI/1; J-SERT; ROP-JUN; ROP Druskininkai lithaunia 5.8.2011    
KV JUN ERI; JWW-11 Pariis "World Winner 2011"   10.7.2011    
K JUN ERI; ROP-JUN; FR JW-11 Pariis "Winner 2011"   9.7.2011    
RY JUN ERI/1; SERT; ROP; RYP-4 Pietarsaari Suomi 18.6.2011 Aila Lehmussaari Suomi
RY JUN ERI/1; PN-2; SERT Pöytyä Suomi 11.6.2011 Esko Nummijärvi Suomi
KV JUN ERI/1; PN-3; J-SERT; ROP-JUN; EE JW-11 Tallinn
"Winner 2011"
Estonia 4.6.2011 Anca Giura
romania

 

Siikon Wiki

Ajokoe:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ paljas maa 6.1.2014 Simpele Finland - 5,25 VOI 0 Markku Silvennoinen Esko Joronen
Matti Tiainen
DRAJ paljas maa 8.9.2012 Simpele Finland - 7 VOI 0 Markku Silvennoinen Heikki Peippo
Kimmo Vänttinen
DRAJ lunta 26.2.2012 Rovaniemi Finland 81+29 66,97 VOI 2 Antti Saari Heikki Ylipulli
Kimmo Vänttinen
DRAJ lunta 25.2.2012 Rovaniemi Finland - - VOI - Antti Saari Sami Yrjänheikki
Kimmo Vänttinen
DRAJ
paljas maa
Rantasalmi
Finland
-
6,5
VOI 0
Hanna Vierikko
Anneli Varjus
Lauri Laakkonen
DRAJ
paljas maa
Rautjärvi
Finland
93+10
62,69
VOI 2
Teuvo Tattari
Pekka Jauho
Heimo Kärnä
DRAJ paljas maa Rautjärvi Finland
19+42
49,03
VOI 3
Hanna Vierikko
Heikki Peippo
Jari Joro
DRAJ paljas maa 5.9.2009 Juuka Finland - 5,25 VOI - Esa Mikkonen Juha Romppanen
Timo Kurki
DRAJ lunta 24.1.2009 Rautjärvi Finland 113 87,21 AVO 1 Reijo Toimela Markku Silvennoinen
DRAJ paljas maa 6.12.2008 Rautjärvi Finland 56 57,83 AVO 3 Hanna Vierikko Heikki Peippo
DRAJ lunta 22.11.2008 Lappeenranta Finland 0 8,00 AVO 0 Hanna Vierikko Vesa Ruohomaa
DRAJ paljas maa 8.11.2008 Kontiolahti Finland 32 26,00 AVO 0 Osmo Viitanen Esa Niemi
DRAJ paljas maa 7.9.2008 Juuka Finland 47 52,96 AVO 3 Esa Mikkonen Erkki Saarimaa

Näyttely:

Näy-
ttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
RY VET ERI/1 ROP-VET Simpele Suomi 22.4.2017 Matti Hautala Suomi
ERI KÄY EH Nurmes Suomi 19.7.2015 Jari Fors Suomi
KV VET EH Vilnius lithaunia 8.3.2015 Tanya Ahlman Stockmari Finland
KV VET EH Vilnius "Lithaunian Winner 2015" lithaunia 7.3.2015 Malgorzata Wieriemiejczyk
K VET ERI/1; SA; VET SERT ;PU-2; ROP-VET; EE VET CH Narva Estonia 29.11.2014 Kirill Barbosov Estonia
RY KÄY EH/1 Polvijärvi Finland 6.4.2014 Hannu Talvi Finland
KV VAL ERI/1; SA; CACIB; PU-1;
VSP, EE W-13
Tallinn "Estonian Winner 2013" Estonia 1.6.2013 Tomasz Borkowski
KV
VAL EH
Riga
"Latvian Winner 2013"
Latvia
30.3.2013
Valentina Ivanishcheva
Estonia
KV VAL ERI/2 Herning
"Nordic Winner 2012"
denmark 4.11.2012 Jurate Butkiene lithaunia
KV VAL ERI/1; SA; PU-3 Herning
"Denmark Winner 2012"
denmark 3.11.2012 Dorota Witkowska poland
KV
VAL ERI/1; SA; PU-2; CACIB; BALTIC W-12
Tallinn "Baltic Winner 2012"
Estonia
18.8.2012
George Schogol
Georgia
KV
VAL ERI/1; SA; PU-1; CACIB; ROP
Kuopio
Finland
4.8.2012
Jari Fors
Finland
ERI
KÄY ERI/2
Kauhajoki
Finland
29.7.2012
Sakari Poti
Finland
K
KÄY EH
Lappeenranta
Finland
9.4.2012
Erja Nummi
Finland
KV
VAL EH
Vilnius "Winner 2012"
lithaunia
10.3.2012
Paul Stanton
Sweden
KV
KÄY EH
Stockholm "Nordic Winner 2011"
Sweden
11.12.2011
Kirsi Lummelampi
Finland
KV
VAL-H
Helsinki "Winner 2011"
Finland
4.12.2011
Johan Juslin
Finland
KV
VAL ERI/2; SA; PU-3; V-CACIB
Helsinki " Helsinki Winner 2011"
Finland
3.12.2011
Tapani Pukkila
Finland
KV VAL ERI/1; PU-2; SERT Minsk "Golden Fair 2011" belarus 11.9.2011 Svetlana Radjuk belarus
KV VAL ERI/1; PU-1; SERT, CACIB, ROP, BY W-11, BY CH Minsk "Belarus Winner 2011" belarus 10.9.2011 Denis Kuzel bulgaria
ERI
VAL EH
Orivesi
Finland
7.8.2011
Håkan Hedekäll
Sweden
KV
KÄY H
Ransäter
Sweden
31.7.2011
Anette Edlander
Sweden
KV
KÄY EH
Ransäter
Sweden
30.7.2011
Göran Hallberger
Sweden
KV
KÄY EH
Ransäter
Sweden
29.7.2011
Ulf Wall
Sweden
KV
VAL ERI/1; PU-1; CACIB, ROP
Pärnun
"Summer Cup 2011"
Estonia
18.6.2011
Natalia Sedõh
russia
KV
VAL ERI/2; PU-2; V-CACIB
Tallinn
"Winner 2011"
Estonia
4.6.2011
Anca Giura
romania
RY
VAL EH
Simpele
Finland
16.4.2011
Bo Skalin
Finland
KV
VAL EH/2
Helsingi " Winner 2010"
Finland
12.12.2010
Liliane de Ridder-Onghena
belgium
KV
KÄY-ERI/3
Lilleström
Norway
28.11.2010
John Smedbakken
Norway
KV
KÄY EH/2
Jyväskylä
Finland
14.11.2010
Lars Widen
Sweden
KV
VAL ERI/2; PU-4
Kuopio
Finland
8.8.2010
Jose Homem de Mello
Portugal
KV
VAL EH/2
Kuopio
Finland
7.8.2010
Annukka Paloheimo
Finland
KV
VAL EH/2
Kuopio
Finland
6.8.2010
Paula Heikkinen-Lehkonen
Finland
KV
VAL ERI/1; PU-1; CACIB; ROP;
Pärnu
Estonia
17.7.2010
Nijole Zeniene
lithaunia
RY
VAL ERI/2; PU-2
Parikkala
Finland
8.5.2009
Pekka Teini
Finland
KV
VAL ERI/4; PU-5
Helsinki " Nordic Winner 2009"
Finland
13.12.2009
Kirsi Nieminen
Finland
KV
VAL ERI/1; PU-1; CACIB; VSP;
FI W-09; C.I.B
Helsinki " Winner 2009"
Finland
12.12.2009
Jari Fors
Finland
K
VAL ERI/1; PU-1; SERT; VSP;
LT CH;
Siauliai
lithaunia
18.10.2009
Nijole Zeniene
lithaunia
K
VAL ERI/1; PU-1; SERT; ROP; RYP-5;
LV CH
Valmiera
Latvia
17.10.2009
Leszek Siejkowski
poland
RY/ERI
VAL ERI/2
Tallinn
Estonia
23.8.2009
Jelena Kruus
Estonia
KV
VAL ERI/2; PU-2; V-CACIB
Tallinn
"Baltic Winner 09"
Estonia
22.8.2009
Luis Catalan
Portugal
ERI
VAL ERI
Valkeala/Orilampi
Finland
2.8.2009
Kirsi Nieminen
Finland
KV
VAL ERI/1; PU-1; CACIB; SERT; ROP;
EE CH
Pärnu
Estonia
27.6.2009
Juhani Lappi
Finland
KV
AVO EH/1
Tallinn
"Winner 2009"
Estonia
6.6.2009
Maret Kärdi
Estonia
RY
VAL ERI/1; PU-2
Sulkava
Finland
24.5.2009
Juhani Lappi
Finland
KV
AVO EH/1
Helsinki
"Winner 2008"
Finland
14.12.2008
Harri Lehkonen
Finland
KV
AVO ERI/1; CACIB; SERT; PU-1; VSP
Kuopio
Finland
1.8.2008
Jari Fors
Finland
ERI
AVO ERI/3; PU-5
Hailuoto
Finland
26.7.2008
Kauno Määttä
Finland
KV
NUO ERI; CACIB; SERT; PU-1; ROP
Pärnu
Estonia
28.6.2008
Harri Lehkonen
Finland
KV
NUO ERI/1; CACIB; SERT; PU-1; VSP ; EE W-08
Tallinn
"Winner 2008"
Estonia
31.5-1.6.2008
Horst Kliebenstein
Germany
RY
NUO EH/1
Mikkeli / Anttola
Finland
10.5.2008
Markku Mähönen
Finland
RY
NUO EH/2
Parikkala
Finland
4.5.2008
Hannu Talvi
Finland
RY
NUO ERI/1; SERT; PU-2
Polvijärvi
Finland
6.4.2008
Paula Rekiranta
Finland
RY
NUO ERI/1; SERT; PU-1; ROP
Kerimäki
Finland
1.3.2008
Kirsi Nieminen
Finland
KV
JUN EH/1
Tallinn
Estonia
8-10.2.2008
Wilfried Peper
Germany
RY
NUO H
Miehikkälä
Finland
2.2.2008
Esko Nummijärvi
Finland
K
JUN EH/1
Tartu
Estonia
12.1.2008
Niels Brandstrup
Norway
K
JUN EH/2
Sillamäe
Estonia
17.11.2007
Tina Sulce
Latvia
RY
JUN H
Valkeala
Finland
11.11.2007
Pekka Teini
Finland
KV
JUN EH/1
Tartu
Estonia
3-4.11.2007
Morgen Slot Hansen
Denmark
K
JUN EH
Rakvere
Estonia
20.10.2007
Tapio Eerola
Finland
ERI
JUN EH/4
Parkano
Finland
5.8.2007
Pekka Teini
Finland
KV
JUN- ERI/1; JUN SERT;PU-1; ROP_JUN; ROP; RYP-4;
Pärnu
Estonia
30.6.2007
Mstislav Polivanov
Russian
KV
JUN- H
Tallinn
"Winner 2007"
Estonia
2.6.2007
Kresten Scheel
Denmark
K
PEN-1
Lappeenranta
Finland
8-9-4.2007
Annukka Paloheimo
Finland
KV
PEN KP; VSP-PENTU
Tallinn
Estonia
10-11.2.2007
Steven Seymour
Australia

 


Metsasemu Meie Piipii "Pipa"


Ajokoe: https://koiratietokanta.fi/dreeverit/koirantiedot.php?lang=fi&Reknro=FI21716/17

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ lumi 8.2.2020 Simpele Soome 0 (0/0) 4,75 DRAJ - (luopui) Lauri Peippo Lauri Peippo
Hanna Vierikko
DRAJ lumi 25.1.2020 Simpele Suomi 118 (19/99) 68,61 DRAJ 2 Kare Matti Esa Niemi
Markku Parikka
DRAJ lumi 15.12.2019 Simpele Suomi 109 (109/0) 62,61 DRAJ 2 Silvennoinen Markku Silvennoinen Markku
Heikki Kärhä (AJOK)
DRAJ paljas maa 10.11.2019 Simpele Suomi 0 (0/0) 5,5 DRAJ 0 Silvennoinen Markku Hanna Vierikko
Heikki Peippo
DRAJ paljas maa 8.11.2019 Simpele Suomi 72 (41/31) 48,5 DRAJ 3 Silvennoinen Markku Silvennoinen Markku
Heikki Peippo
DRAJ lumi 9.12.2018 Rautalampi Suomi     DRAJ 0 Jouko Korhonen  
Eila Mäkinen
DRAJ paljas maa 1.12.2018 Juva Suomi 30+75 58,42 DRAJ 3 Hanna Vierikko Sami Pöllänen
Carita Korhonen
DRAJ paljas maa 3.11.2018 Siilinjärvi Suomi 58 + 0 38,94 DRAJ 0 Juha Kantell Marko Mustonen
Jarre Mustonen

Näyttely:

Näyttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI KÄY ERI/2 SA PN-4 Kouvola Suomi 9.8.2020 Kirsi Honkanen Suomi
ERI KÄY ERI/2 Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi
KV AVO ERI/1 SA PN-1 SERT CACIB ROP LV W-19 Riia "Voittaja 2019" Latvia 8.6.2019 Andras Korozs Unkari
KV AVO ERI/1 SA PN-1 SERT ROP EE W-19 Tallinn "Voittaja 2019" Eesti 1.6.2019 Angel Garach Domech Espanja
RY KÄY ERI/1 SA PN-1 ROP RYP-3 Kerimäki Suomi 25.5.2019 Kirsi Nieminen Suomi
RY KÄY ERI/1 SA PN-1 SERT VSP Simpele Suomi 18.5.2019 Perttu Ståhlberg Suomi
KV NUO EH Tallinn "Balti Võitja 2018" Eesti 18.8.2018 Diane Stewart-Ritchie Iirimaa
K JUN ERI/1 PN-1 J-SERT ROP ROP-JUN EE JCH BALT JCH Imavere Eesti 28.7.2018 Ahmet Virk Pakistan
KV JUN ERI/2 Pärnu Eesti 8.7.2018 Lyubov Terenteva  Venäjä
KV JUN ERI/1 SA PE-4 Pärnu Eesti 7.7.2018 Pirjo Aaltonen Suomi
ERI NUO ERI/2 Harjavalta Suomi 17.6.2018 Mari Lackman Suomi
KV JUN ERI/1 PN-2 J-SERT LV JMVA LV JV-18 Riia "Voittaja 2018" Latvia 10.6.2018 Dušan Paunovič Serbia
KV JUN ERI/2 Tallinn "Voittaja 2018" Eesti 2.6.2018 Laura Cox Irlanti
RY JUN ERI/1 SA PN-2 SERT Parikkala Suomi 5.5.2018 Pekka Teini Suomi
RY JUN ERI/1 SA PN-2 SERT Kerimäki Suomi 7.4.2018 Hannu Talvi Suomi
KV JUN EH/1 Imatra Suomi 31.3.2018 Matti Hautala Suomi
K JUN ERI/1 SA PN-2 V-SERT Imatra Suomi 30.3.2018 Anatoli Zhuk Valko-Venäjä
KV JUN ERI/1 J-SERT VSP VSP-JUN LT JMVA Vilnius Liettua 4.3.2018 Jurate Butkiene Liettua
KV JUN ERI/1 J-SERT VSP VSP-JUN LTJV-18 Vilnius "Voittaja 2018" Liettua 3.3.2018 Zlatko Jojkic Serbia
KV JUN ERI/2 Vilnius Liettua 2.3.2018 Julija Aidietiene Liettua
KV JUN ERI/1 SA PN-1 SERT VSP JV-17 V-17 Helsinki "Voittaja 2017" Suomi 10.12.2017 Pekka Teini Suomi
Metsasemu Ingli Silmad "Lumi"

Ajokoe:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ                  
 

Näyttely:

Näyttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI AVO ERI Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi
RY AVO ERI/1 Kerimäki Suomi 25.5.2019 Kirsi Nieminen Suomi
ERI AVO EH/4 Harjavalta Suomi 17.6.2018 Mari Lackman Suomi
KV AVO EH/2 Riia "Voittaja 2018" Latvia 10.6.2018 Dušan Paunovič Serbia
KV AVO ERI/2 Tallinn "Voittaja 2018" Eesti 2.6.2018 Laura Cox Irlanti
KV AVO ERI/1 Imatra Suomi 31.3.2018 Matti Hautala Suomi
K AVO ERI/1 SA PN-1 SERT VSP Imatra Suomi 30.3.2018 Anatoli Zhuk Valko-Venäjä
KV AVO ERI/2; SA; PN-3, Pärnu Eesti 9.7.2017 Hiroshi Kamisato JapanI
KV AVO ERI/1; SA; PN-2,SERT, R-CACIB=> CACIB EE MVA Pärnu Eesti 8.7.2017 Andrei Kisliakov  Valko-Venäjä
RY AVO ERI/1 Jamijärvi Suomi 1.4.2017 Esko Nummijärvi Suomi
KV AVO ERI/1; SA; PN-4, V-SERT Helsinki
"Finnish Winner 2016"
Suomi 11.12.2016 Hannele Jokisilta Suomi
KV AVO ERI/2; SA; Helsinki
"Helsinki Winner 2016"
Suomi 10.12.2016 Harry Tast Suomi
ERI NUO EH Kuusamo Soome 17.7.2016 Håkan Hedekäll Rootsi
RY NUO ERI/2 Kuusamo Soome 16.7.2016 Kauno Määttä Soome
K NUO EH/2 Rantasalmi Suomi 3.7.2016 Paavo Mattila Suomi
RY NUO EH/1 Tallinn Eesti 5.6.2016 Silvia Weber-Martegani Sveitsi
KV NUO ERI/1 SA PN-2 V-CACIB=> CACIB Tallinn Eesti 4.6.2016 Tapio Eerola Suomi
RY NUO ERI/1 Mikkeli Suomi 14.5.2016 Mari Lackman Suomi
RY NUO EH Parikkala Suomi 7.5.2016 Paula Rekiranta Suomi
RY JUN EH Inkeroinen Suomi 23.4.2016 Taina Nygård Suomi
KV JUN ERI/1 J-SERT ROP ROP-J LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA Vilnius Liettua 6.3.2016 Leni Finne Suomi
KV JUN ERI/1 J-SERT VSP ROP-J LT JV-16 Vilnius "Lithauinan Winner 2016" Liettua 5.3.2016 Andrzej Mania Puola
K JUN EH Tartu Eesti 10.1.2016 Kalvo Kriisk Eesti
K JUN EH Tartu Eesti 9.1.2016 Salvador Janiero Portugal
KV JUN EH/2 Helsinki "Finnish Winner 2015" Suomi 6.12.2015 Marja Talvitie Suomi
K JUN ERI/1 SA J-SERT PN-2 Valmiera Latvia 11.10.2015    
K JUN EH Valmiera Latvia 10.10.2015 Bent-Åke Bogren Ruotsi
KV JUN ERI/1 SA J-SERT PN-1 VSP-J VSP BALT JV-15 Talinn Eesti 22.8.2015 Zoia Oleinikova  Ukraina
RY JUN ERI/2 SA PN-2 Tallinn Eesti 21.8.2015 Jelena Kruus Eesti
ERI PEN KP,ROP-PENTU, BIS-1 PENTU Nurmes Suomi 19.7.2015 Jari Fors Suomi
KV PEN KP,ROP-PENTU Pärnu Eesti 5.7.2015 Sumiko Ikeda Japani
KV
PEN KP,ROP-PENTU Pärnu Eesti 4.7.2015 Jelena Kruus Eesti

 

JA SIJOITUS KOIRIEN TULOKSET

Metsasemu Meie Supermees "Hugo"


Ajokoe:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ                  
 

Näyttely:

Näyttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI AVO ERI/1 SA Kouvola Suomi 9.8.2020 Kirsi Honkanen Suomi
ERI AVO ERI Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi
ERI NUO ERI/2 Harjavalta Suomi 17.6.2018 Mari Lackman Suomi
RV JUN ERI /1 SA PU-1 ROP LV JV-18 LV JMVA BALT JMVA Riia "Voittaja 2018" Latvia 10.6.2018 Dušan Paunovič Serbia
RY JUN ERI/1 SA ROP-JUN ROP Tallinn Eesti 3.6.2018 Olga Kojevnikova Valko-Venäjä
KV JUN ERI/1 SA PU-1 ROP-JUN ROP EE JV-18 EE V-18 Tallinn "Voittaja 2018" Eesti 2.6.2018 Laura Cox Irlanti
RY JUN ERI/1 SA PU-1 J-SERT ROP-JUN ROP EE JMVA RYP-4 Tallinn Eesti 1.6.2018 Zeferino Silva Portugal
KV JUN ERI/1 J-SERT ROP-JUN Vilnius Liettua 4.3.2018 Jurate Butkiene Liettua
KV JUN ERI/1 J-SERT ROP ROP-JUN LTJV-18 LT JMVA Vilnius "Voittaja 2018" Liettua 3.3.2018 Zlatko Jojkic Serbia
KV JUN ERI/1 J-SERT ROP ROP-JUN Vilnius Liettua 2.3.2018 Julija Aidietiene Liettua
KV JUN ERI/1 SA PU-4 VA-SERT JV-17 Helsinki "Voittaja2017" Suomi 10.12.2017 Pekka Teini Suomi
Metsasemu Hiie Haldjas "Martta"

Ajokoe:

Laji
Keli
Aika
Paikka
Maa
Min.
Pisteet
Tulos
Ylituomari
Tuomari
DRAJ                  
 

Näyttely:

Näyttely
Tulos
Paikka
Maa
Aika
Tuomari
Mistä maasta
ERI JUN ERI/2 SA Kouvola Suomi 9.8.2020 Kirsi Honkanen Suomi
ERI PPEN KP/2 Kurikka Suomi 21.7.2019 Reino Korpela Suomi